ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАБОРОНУ У СЛУЖІННІ ПРОТОІЄРЕЯ СТЕПАНА ЛАНОВОГО!

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАБОРОНУ У СЛУЖІННІ!

Правила святих Апостолів

Правило 10

Якщо хтось із відлученим від спілкування церковного помолиться, навіть якщо це було у домі: такий нехай буде відлучений.

Правило 11

Якщо хтось, і по належить до кліру, із позбавленим священства буде молитися, нехай буде позбавлений сану і сам.

Правило 15

Якщо хто — пресвітер, чи диякон, чи взагалі хтось до кліру приписаний, покинувши своє місце служіння, на інше перейде, чи взагалі переселиться (в іншу область), і там буде жити без волі свого єпископа: такому наказуємо більше не служити, а особливо, коли свого єпископа, що його закликає повернутися назад, не послухає. Якщо і надалі залишиться у цьому непослусі, то нехай перебуває у спілкуванні (з тією церквою) як мирянин.

Правило 39

Пресвітери і диякони без волі єпископа нехай нічого не звершують. Бо йому довірені люди Господні, і він дасть відповідь за їхні душі.

Правила Святого Собору Константинопольського, що відбувся у храмі Святих апостолів, який називають Двократним

Правило 13

Вселукавий, посіявши в Церкві Христовій насіння єретичного куколю, і бачачи, як він посікається на корені мечем Духа, вступивши на інший шлях злих підступів, заміряється безумством розкольників розсікати Тіло Христове; але і цей його підступ повністю упереджуючи, святий Собор нині визначив: якщо якийсь пресвітер чи диякон, через якісь обвинувачення, підозрюючи свого єпископа, раніше соборного дослідження і розгляду, і цілковитого осудження його, насмілиться відступити від спілкування з ним, і не буде підносити його ім’я у священних молитвах на літургіях, за церковним переданням, такий нехай буде підданий відлученню, і нехай позбудеться всякої священичої чести. Бо поставлений у чин пресвітера, що привласнює собі суд, митрополитам наданий, і раніше суду, сам по собі осуджувати свого отця і єпископа зважується, не достойний ні чести, ні найменування пресвітера. Послідовники ж таких, якщо вони із священства, також нехай будуть позбавлені своєї чести, якщо це ченці або миряни, нехай зовсім відлучаться від Церкви, доки не відкинуть спілкування з розкольниками, і не повернуться до свого єпископа.

Правило 14

Якщо якийсь єпископ, висуваючи за підставу провину свого митрополита, раніше соборного розгляду, відступить від спілкування з ним, і не буде підносити ім’я його, за звичаєм, у божественному тайнодійстві: про такого святий Собор визначив: нехай буде виключений, якщо тільки буде викритий, що відступив від свого митрополита, й учинив розкол. Бо кожен повинен знати свою міру: і ні пресвітер нехай не зневажає свого єпископа, ані єпископ — свого митрополита.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.